Інформаційний лист МОЗ України: Комплексна терапія вірусних інфекцій із застосуванням дієтичної добавки “ВІУСІД”

Дієтична добавка “Віусід” рекомендована для впровадження в клінічну практику у складі комплексної терапії інфекційних захворювань у дорослих  та дітей.

“Віусід” пройшов клінічну апробацію в клініках Інституту екології та медицини, Київському міському центрі клінічної імунології, Дніпропетровській державній медичній академії та в клініці дитячих інфекцій Національного медичного університету ім. акад. О.О.Богомольця. Результати досліджень показали, що включення «Віусіду» до комплексної терапії вірусних гепатитів підвищує ефективність базисної противірусної терапії, сприяє більш швидкій нормалізації активності АЛТ та зниженню рівня білірубіну. При герпесвірусних інфекціях застосування “Віусіду” скорочує термін рецидивів інфекції, зменшує їх кількість впродовж року. Лікування хворих на хронічні вірусні гепатити із застосуванням «Віусіду” вже через 2 тижні від початку лікування сприяло покращанню загального стану, зменшенню розмірів печінки.

Основна діюча речовииа “Віусіду” — отримана з кореню солодки гліциризинова кислота – має виражену противірусну дію до РНК- та ДНК-містких вірусів. Складові дієтичної добавки, в тому числі аскорбінова кислота, піридоксин, фолієва кислота, ціанокобаламін, кальцію пантотенат, цинку фосфат, аргінін, гліцин, яблучна кислота, лимонна кислота, глюкозамін піддані молекулярній електрохімічній активації, завдяки чому в багато разів посилюється їхня терапевтична дія. “Віусіду” притаманні також протизапальний, антиоксидантний та імуномодулюючий ефекти, блокується реплікація, проникнення всередину клітин вірусів гепатитів А, В, С, простого герпесу І та ІІ типів, герпесу Зостер, цитомегаловірусу, вірусу грипу.

Завдяки імуномодулюючому, протизапальному, антиоксидантному ефектам «Віусід» має позитивну дію не тільки при вірусних, але й при бактеріальних інфекціях.

Таким чином, призначення “Віусіду” може бути рекомендоване у складі комплексної терапії інфекційних захворювань у дітей та дорослих, включаючи вірусні гепатити та герпесвірусні інфекції.