ДОКАЗОВА БАЗА
21.09.2024Безпека та ефективність Viusid (Віусид) у госпіталізованих пацієнтів, інфікованих SARS-Cov-2 з COVID-19
Це відкрите, рандомізоване, контрольоване центральне дослідження з двома групами для оцінки безпеки та ефективності Viusid у пацієнтів з легкими або середньотяжкими симптомами респіраторного захворювання, спричиненого коронавірусною інфекцією 2019 року. Пацієнти будуть рандомізовані для отримання щоденної дози 30 мл Viusid кожні 8 годин або стандартного лікування. Віусид вводитиметься перорально. У цьому дослідженні 60 суб’єктів будуть рандомізовані 2: 1. 40 пацієнтам будуть призначені Віусид плюс Асбрип плюс стандартне лікування та 20 пацієнтів з контрольної групи отримуватимуть стандартне лікування. Тривалість лікування: 21 день. На даний момент дослідження знаходиться на 2 фазі. Результати дослідження будуть опубліковані найближчим часом.
Viusid (Віусид) у дорослих з гострою лихоманкою вірусної етіології
Метою дослідження є оцінка безпеки та ефективності застосування Віусіда (пакетики по 4 грами) при лікуванні гострої лихоманки вірусної етіології за клінічними, гематологічними та серологічними показниками. Тривалість цього відкритого рандомізованого 2х фазного клінічного випробування становила 6 днів. Передбачувана кількість людей з гострою лихоманкою вірусної етіології, які були набрані та рандомізовані для дослідження, становила 200 осіб. Первинний критерій результату: кількість тромбоцитів, лейкоцитів та гранулоцитів оцінювалися на початку та наприкінці дослідження. На даний момент дослідження завершено. Очікується публікація результатів дослідження. Дане клінічне дослідження зареєстровано на базі Кокранівської бібліотеки.
Застосування препарату Viusid (Віусид) у пацієнтів з хронічним запальним синдромом, які перебувають на гемодіалізі
Мета дослідження: визначити, як вплив Віусіду приймає нутритивну недостатність, атеросклероз, реакцію еритропоетину та частоту епізодів інфекції у пацієнтів з хронічним запальним синдромом, що перебувають на гемодіалізі. Тривалість цього подвійного сліпого 3-х фазного плацебо-контрольованого клінічного випробування склала 60 тижнів. Всі пацієнти, включені в дослідження, отримували стандартне лікування хронічного запального синдрому, включаючи гемодіаліз та введення гіперкалорійної та гіперпротеїнової дієти. Оцінка ефективності проводилася через 12 тижнів після закінчення лікування Віусідом або плацебо. На даний момент дослідження завершено. Очікується публікація результатів дослідження. Дане клінічне дослідження зареєстровано на базі Кокранівської бібліотеки.
Антиоксидантні та імуномодулюючі властивості виусиду у хворих на хронічний гепатит С
Патогенез хронічного гепатиту С (ХГС) пов’язаний з важким окислювальним стресом та невибірковим імунологічним порушенням, яке призводить до незапального процесу та прогресування фіброзу. Попередні випробування показали, що лікування антиоксидантами та імуностимуляторами може мати позитивний ефект. Мета дослідження – оцінити, чи може харчова добавка з гепатопротекторними властивостями Віусид послаблювати окислювальний стрес та модулювати імунну відповідь у пацієнтів з ХГС, які не відповідають на лікування інтерфероном та рибавірином протягом 24 тижнів лікування. Пацієнти з групи контролю отримували нутритивну підтримку у вигляді плацебо, пацієнти з основної групи отримували харчову добавку: Віусид, три пероральні пакетики щодня протягом 24 тижнів. Результати дослідження показують, що лікування Віусідом призводить до помітного поліпшення окислювального стресу та імунологічних показників у пацієнтів із хронічним гепатитом С. Результати дослідження були опубліковані в журналі World Jjournal Gastroenterology.
Ефективність та безпека препарату Віусид у пацієнтів з цирозом печінки, вторинним по відношенню до вірусної інфекції гепатиту С
Мета дослідження: оцінити, чи знижує препарат Віусид смертність та кількість ускладнень (асцит, спонтанний бактеріальний перитоніт, гепаторенальний синдром, печінкова енцефалопатія, шлунково-кишкові кровотечі, сепсис та гепатоцелюлярна карцинома) у пацієнтів з вторинним цирозом протягом 96 тижнів лікування. У дослідженні 100 пацієнтів було рандомізовано на 2 групи. Контрольна група отримувала препарат Віусид протягом 96 тижнів, основна група отримувала лікування у вигляді плацебо. Результати дослідження свідчать про те, що потрійна терапія з використанням виусиду у схемі лікування вторинного цирозу до вірусного гепатиту С добре переноситься і може мати позитивний ефект на гістологічні та біохімічні показники. Інтенсивність анемії знижується у пацієнтів, які отримували Віусид. Результати дослідження були опубліковані у журналі BMJ Open.